Trendy na 2017 :)

Pierwszy noworoczny wpis zobowiązuje. Przeważnie opiera się na nowych planach, realizacji obietnic itp. 🙂 Ja również chcę rozpocząć czymś nowym… dość pokrzepiającym dla twórców niepowtarzalnych ręcznie wykonanych przedmiotów. Odwołam się do jednego z czterech trendów które maja być realizowane w naszych wnętrzach w najbliższym sezonie.
Analogue workshop, bo o nim mowa, oddaje potrzebę powrotu do korzeni i wyzwolenie od świata cyfrowego. Poszukuje i opiera się na dotarciu do tego co ma wartość i niepowtarzalna historię.  Tym samym ogromną rolę odgrywają tu rzeczy wykonane z pasją, unikalne, ręcznie wykonane przez artystów i rzemieślników. To bardzo cieszy! Mimo że styl ten nie będziemy zaliczać od najtańszych!
Drugą informacja która mnie miło zaskoczyła jest prawdziwy powrót do bardzo popularnej w latach 70-80 makramy. Zagościła ona na dobre w dodatkach wnętrzarskich, zwłaszcza skandynawskich, od końca 2016 roku. Formy są różnej wielkości od małych, po niekiedy bardzo rozbudowane instalacje.
Ponieważ sztuka makramy oparta jest na wyplataniu, a tym samy blisko związana z tkaniną w kilku następnych wpisach przybliżę pochodzenie, historię podstawowe zasady działania w tej technice. Może zainspiruje to kogoś do rozwinięcia swoich predyspozycji w tym kierunku.
A dziś mała zajawka wizualna. Jak widzimy do działania nie potrzeba nam żadnych narzędzi. Jedynie umiejętności techniczne i surowiec dobrany do naszego projektu.
makramastyczint

Zapraszam do lektury kolejnych wpisów np. prosta makramowa bransoletka. Do której będziemy potrzebowali jeszcze koralików.  Ja posłużę się ceramicznymi które sama wykonałam, ale mogą być to także inne metalowe lub drewniane ozdobniki.
Materiały które wykorzystamy w kolejnym wpisie: woskowany sznurek lniany, koraliki.
bransoletka-makrama

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *