Krajka „Roses”

Dzisiaj inny przykład mający zachęcić do polubienia pracy tkacza. Tutaj celem będzie projekt i realizacja  kolejnej krajki. Motyw zainspirowany kwiatem róży. Podobnie jak poprzednia została zrobiona na niewielkiej ilości tabliczek (12 sztuk). Jako materiał – wykorzystujemy włóczkę wełnianą i bawełnianą. Kolory „prawdziwie różane” pink & white.
Jak zawsze zaczynamy od projektu. Rozrysowujemy go z uwzględnieniem odpowiedniego nawleczenia osnowy w poszczególnych oznaczone literami otwory tabliczek. Nasnuwanie w dwie strony „Z” i „S” pozwala uniknąć skręcania – obracania gotowej krajki.

krajkarose1

Rysowanie raportu wzoru podam w innym, poświęconym wyłącznie temu zagadnieniu osobnym wpisie.

krajkarose2

Jeśli już zaczyna się coś pojawiać zawsze sprawia wielką radość. Teraz trzeba uważać na  dokładne odtwarzanie motywu wzoru oraz utrzymanie tej samej szerokości pasa.

krajkarose3

I efekt końcowy zmierzona na 1,20 m  – nasza kilkugodzinna praca.

krajkarose

 

 

 

Jedna myśl nt. „Krajka „Roses”

  1. super ^^ zdradzisz jak się czyta/robi takie schematy? próbuje sama zacząć robić ale nigdzie nie znajduję wzorów wychodzi że wszyscy sami je robią a ja nie wiem ani jak je robić ani nawet czytać ^^; pomożesz? bo widzę że wpomniałaś że zrobisz wpis ale jeszcze się nie pojawił 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *