Trendy na 2017 :)

Pierwszy noworoczny wpis zobowiązuje. Przeważnie opiera się na nowych planach, realizacji obietnic itp. 🙂 Ja również chcę rozpocząć czymś nowym… dość pokrzepiającym dla twórców niepowtarzalnych ręcznie wykonanych przedmiotów. Odwołam się do jednego z czterech trendów które maja być realizowane w naszych wnętrzach w najbliższym sezonie.
Analogue workshop, bo o nim mowa, oddaje potrzebę powrotu do korzeni i wyzwolenie od świata cyfrowego. Poszukuje i opiera się na dotarciu do tego co ma wartość i niepowtarzalna historię.  Tym samym ogromną rolę odgrywają tu rzeczy wykonane z pasją, unikalne, ręcznie wykonane przez artystów i rzemieślników. To bardzo cieszy! Mimo że styl ten nie będziemy zaliczać od najtańszych!
Drugą informacja która mnie miło zaskoczyła jest prawdziwy powrót do bardzo popularnej w latach 70-80 makramy. Zagościła ona na dobre w dodatkach wnętrzarskich, zwłaszcza skandynawskich, od końca 2016 roku. Formy są różnej wielkości od małych, po niekiedy bardzo rozbudowane instalacje.
Ponieważ sztuka makramy oparta jest na wyplataniu, a tym samy blisko związana z tkaniną w kilku następnych wpisach przybliżę pochodzenie, historię podstawowe zasady działania w tej technice. Może zainspiruje to kogoś do rozwinięcia swoich predyspozycji w tym kierunku.
A dziś mała zajawka wizualna. Jak widzimy do działania nie potrzeba nam żadnych narzędzi. Jedynie umiejętności techniczne i surowiec dobrany do naszego projektu.
makramastyczint

Zapraszam do lektury kolejnych wpisów np. prosta makramowa bransoletka. Do której będziemy potrzebowali jeszcze koralików.  Ja posłużę się ceramicznymi które sama wykonałam, ale mogą być to także inne metalowe lub drewniane ozdobniki.
Materiały które wykorzystamy w kolejnym wpisie: woskowany sznurek lniany, koraliki.
bransoletka-makrama

 

 

Koniec semestru :)

Dobiegł końca I semestr zajęć „Szczecińskiego Koła Tkackiego” Jestem bardzo dumna z moich wszystkich uczennic. Cieszy mnie że wrosły w pasję i zabierają na letni wypoczynek ramki  z nowymi realizacjami. Mówią że bez nich ” czegoś brakuje”! Tkactwo uzależnia!!! Wiem to od … lat 🙂

W październiku po raz pierwszy z nasza grupą amatorską startujemy w XI edycji konkursu w Turku.  Już zaczynamy działać po rozgrzewce z wzorniczkami. 
Poniżej kilka zdjęć z archiwum i trochę i nowe wybarwienia. ramki2016 rojekty barwienie

Z dziś.

Nadrobiłam ostatnio trochę zaległości. Teraz coś z ostatniej chwili… nowy projekt w sumie to kolejne „przemyślenia” na temat overshot’a, i rozgrzewka do bardziej rozbudowanych patterns. Obowiązkowo Venne od której  jestem już uzależniona. …
Od overshota w sumie również ;).

bieznik01_06
Zaczynają się upały i powoli wchodzimy w lato… U mnie sezon „deptania boso” dawno się rozpoczął.
czerwiec
Wszechobecny upał, wiec ładuje akumulatory… *jako ciekawostka czerwone granaty potrzebują słońca żeby móc oddać ją dalej ze zdwojona siłą  … mój spędza teraz wiele czasu w świetle.
akumulator

Kolorowo

Właściwie jest to zaległe działanie które powinno pojawić się tutaj już kilka tygodni wstecz. Jednak z powodu ciągłego braku możliwości spokojnego działania i składnego zebrania myśli jest dopiero teraz …
Miało być wyjściem z pochmurnego, smutnego, smętnego przedwiośnia.kolor12m kolosnm

*** powrót po kolejnej przerwie

Muszę przeprosić za kolejne długie przerwy we wpisach postaram się  jednak być bardziej zdyscyplinowaną. Ostatnio technik i pomysłów do omówienia jest wiele i trudno wybrać od czego zacząć.  Będzie o kilimie, tkaninach na poduchy i tym co ostatnio powstaje w pracowni. Zapraszam do lektury. Przypominam jednak że wszystkie projekty i zdjęcia są mojego autorstwa i można je wykorzystywać tylko po wcześniejszym uzgodnieniu i wyrażeniu mojej zgody.

Nowy rok …..

Dawno nie było nowych wpisów, obiecałam sobie z nowym rokiem, że postaram się regularnie „coś” umieszczać.
Będzie przede wszystkim o technikach tkackich: porady, odpowiedzi na pytania, ale nie tylko.
Dziś… na początek, bez jakiegoś konkretnego zagadnienia – kilka zdjęć z pracowni.
Mimo zimy brak śniegu i słońce nieśmiało zagląda przez okna.
Wchodzimy z hasłem PODUCHY !
Fiolety i….
pod1_2016czerwienie….
pod22016